9.9.2012

השירים שעשו לי את השבוע
כבר שבועיים אני בפריז. חווה את העיר מטיילת, מתרשמת מהתרבות, מהצרפתים, מבתי הקפה. 
תרבות זה דבר מאוד מעניין, זה משתנה בכל מקום שאתה נמצא בו, נכון שזה משפט מצחיק להגיד אבל זו האמת!

דברים שלמדתי השבוע:
1. כל הדרכים מובילות לפלאס דה ווג'
2. אולי בעצם אני לא שונאת את הקיץ, רק את הקיץ הישראלי
3. פריז היא אכן העיר היפה בעולם (אפילו שלא הייתי בכל העולם)
4. מוזיקת רחוב זה מקסים ומרגש
5. אירופה מדהימה
6. Long distance relationship זה דבר קשה

נורא מעניין לשמוע את השיחות של הישראלים כאן. חלקם חושבים שהם ב"הולד" מהחיים, חלקם מדברים על להישאר תמיד בפריז. ניכר שהשאלה "מתי את חוזרת לארץ"? מעופפת פה מעל כולם, לא משנה כמה זמן הם כבר כאן. כמעט בכל השיחות אני שומעת את זה. זו דילמה מעניינת בין להיות בארץ עם החברים והמשפחה והמקום המוכר והנוח, לבין לחיות במקום שהוא "זר" כיויכול אבל כייפי, פתוח, עם רמת חיים גבוהה ומקום שמציע המון והרבה יותר מהארץ. אני נהנית לשמוע את השיחות האלה ולהאזין מהצד.

השירים שעשו לי את השבוע:

פלורה הוא שמה, היא ישראלית מוכשרת והיא שרה יפה יפה. היום כשבאתי הביתה מטיול נחמד של ראשון בבוקר, התחשק לי לשמוע קצת עברית.
אחרי ששמעתי את רותם אור, עדי אומלנסקי, נינט והקולקטיב שמעתי את השיר היפייפה של פלורה. כמנהגי, הוא נשמע אצלי בריפיט כמה פעמים טובות.
קליק לפייסבוק // קליק לבנדקאמפPetit Meller היא יוצאת להקת טרי פויז'ן, שזה קצת מוזר כי אף פעם לא ממש אהבתי אותם, אבל ואו, כמה שהיא טובה.
היא עשתה חכם, קריירת סולו זה כנראה מה שמתאים לה כי אין ספק כשרואים את הקליפ ושומעים אותה שרה נראה שהיא לא צריכה יותר מזה כלום, וכל מי שיכנס לתמונה חוץ ממנה רק יהרוס.
השיר מעולה, מאוד מזכיר לי את הסגנון של עדי אומלנסקי, הקליפ אדיר מכל בחינה אפשרית: הרעיון, הביצוע, הצילום, הבגדים שהיא לובשת - בא לי לקחת לה את הכל, וכמובן העובדה שזה נעשה בניו יורק מייפה את הקליפ ומעלה אותו כמה דרגות למעלה. אין מה לעשות, תל אביב מגניבה, אבל יפה היא לא ממש. 
ובכן, דיי מובן למה הקליפ גרף למעלה מ- 40 אלף צפיות ביוטיוב. שאפו, זה נהדר!
קליק לפייסבוק // קליק לבנדקאמפ כשבדקתי מהם השירים המושמעים ביותר בצרפת ישר עלה לי הקאבר ל- Skinny Love של Birdy.
נכון, זה שיר ששמתי בבלוג כבר לפני שנה וחצי, אבל אני ממש שמחה לשים אותו שוב, ובכלל לשמוע אותו. איזה קאבר יפה. עושה חשק לשים חזק בריפיט ולהסתכל מהחלון למשך יום שלם.ואם כבר ב- Birdy עסקינן, חייבים לשמוע את הקאבר המדהים הזה שעשתה ל- 1901 של Phoenix, והקליפ יפה גם כן. עושה חשק לזוגיות. 
זהו להיום. מחר בבוקר אני נוסעת ללונדון, נתראה שם!
Shira.T

3 תגובות:

  1. הצילומים נהדרים - חבל בסמארטפון זה היה יוצא הרבה יותר טוב

    השבמחק
  2. הכוונה כמובן לצלומים מפריז

    השבמחק
  3. זה סמארטפון, הכי סמארטפון שיש - אייפון.

    השבמחק